Aslan Ali BAYIK

Seçme Haberler

Hilvan’da Kadınlar Meslek Sahibi Oluyor – Aslan Ali Bayık

Hilvan’da Kadınlar Meslek Sahibi Oluyor – Aslan Ali Bayık

Hilvan’da, kadınlar meslek sahibi oluyor. Belediyenin Kadın Kültür Merkezlerinde eğitim görenler kendi alanlarında iş kurabiliyor.

 

Hilvan Belediyesi Kadın Kültür Merkezleri

Hilvan Belediyesi Kadın Kültür Merkezi kadınlara, birçok alanda eğitim imkânı sunuyor. Kültür merkezinde, biçki dikiş, el sanatları, Kuran- Kerim, bilgisayar ve kuaförlük gibi çeşitli mesleki eğitim kursları yer alıyor. Kadınlar, aldıkları eğitimler sayesinde mesleki beceriler kazanıyor. Yaptıkları çalışmalarla aile bütçelerine katkıda bulunuyor. Ayrıca, bu eğitimler sayesinde sosyal hayata daha çok adapta oluyorlar.

 

Biçki Dikiş ve El Sanatları

Biçki dikiş atölyelerinde uzman eğitmenler eşliğinde veriliyor. Burada mesleki eğitim alan kadınlar, el becerilerini geliştiriyor. Güncel modayı takip etme olanağına sahip oluyor. El sanatları atölyelerinde ise kadınlar hayal güçlerini kullanarak eşsiz el yapımı ürünler ortaya çıkarıyorlar.

 

Kuran-ı Kerim ve Bilgisayar Eğitimleri

Kültür Merkezimiz, aynı zamanda Kuran-ı Kerim eğitimleriyle manevi gelişime katkıda bulunuyor. Bilgisayar ve teknoloji eğitimleri de, katılımcılara yeni dünyanın ufuk kapılarını aralıyor. Dijital ortamda kendilerini daha etkin ifade etmelerine ve iş dünyasına adım atmaya imkân tanıyor.

 

Profesyonel Kuaförlük Kursları

Hilvan Belediyesi Kadın Kültür Merkezinde profesyonel kuaförlük ve cilt bakımı eğitimleri veriliyor. Bu da kadınlara güzellik sektörünün kapılarını açıyor. Kuaförlük kursları, güzellik ve bakım sektöründe yetkinlik kazanmak isteyen kadınlar için mükemmel bir fırsat sunuyor. Uzman eğitmenler eşliğinde saç tasarımı ve kesim teknikleri ile ilgili becerini geliştiriyor. Kendilerine ait işyeri kurup ekonomik bağımsızlıklarını elde ediyorlar.

 

Katılımcı kadınlara, aldıkları eğitim sonrası sertifika veriliyor.


Hilvan’da Kadınlar Meslek Sahibi Oluyor – Aslan Ali Bayık
© 2023 Aslan Ali BAYIK Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım Koray ÇOKOL