Aslan Ali BAYIK

Seçme Haberler

Hilvan’daki Eğitim Önceliğimizdir – Aslan Ali Bayık

Hilvan’daki Eğitim Önceliğimizdir – Aslan Ali Bayık

Eğitime verdiği önemle bilinen Hilvan Belediye Başkanı, ilçedeki lise ve ortaokulları ziyaret etti. Okul idarecileri, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Sosyal belediyecilik anlayışı ile eğitime verdiği önemi anlatan Bayık, okulların ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.

Bayık, ziyaretleri sırasında yaptığı açıklamada “Önceliğimiz eğitimdir. Geleceğimiz olan gençlerimizin en iyi şartlarda eğitim almaları için elimizden geleni yapıyoruz. Hilvan’daki eğitim kurumlarımızın gereksinimlerini tespit edip gidermek adına başlatmış olduğumuz çalışmaları sürdürüyoruz. Bu nedenle ilçemizdeki okullarımızı ziyaret ediyoruz” dedi.

Okul ziyaretlerini değerlendiren Bayık;

“İdareci ve öğretmenler tarafından okullarda birtakım fiziki altyapı sorunlarının olduğu iletildi. Bununla birlikte, sosyal aktiviteler için çevre düzenlemesi ve ulaşım kolaylığının sağlanması gibi talepler aldık. Okulların ihtiyaçları doğrultusunda gerekli çalışmaları yapacağız” diye ifade etti.

Ziyaret ettiği okullarda öğrencilerle de görüşen Başkan Bayık, öğrencilere tavsiyelerde bulundu. “Sizler bizim geleceğimizsiniz. Sizler iyi eğitim alırsanız, Hilvan’ı daha da ileriye taşıyacaksınız. Bu yüzden derslerinizi çalışın, kendinize iyi bakın” dedi.

Öğretmenler de ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Bayık’a teşekkür etti


Hilvan’daki eğitim önceliğimizdir – Aslan Ali Bayık
© 2023 Aslan Ali BAYIK Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım Koray ÇOKOL