Aslan Ali BAYIK

Seçme Haberler

Başkan Bayık'tan duyarlı atölyeciye teşekkür ziyareti

Başkan Bayık'tan duyarlı atölyeciye teşekkür ziyareti

Hilvan'da, ev dekorasyonu üzerinde çalışan Tahir Karadağ, tekstil atölyesinde ürettiği 2 bin koruyucu maskeyi vatandaşlara ücretsiz dağıttı.

İşyerindeki 3 makine ile günde ortalama 1000 maske üreten Tahir Karadağ, ülke olarak zor bir süreçte geçtiğimiz bugünlerde, durumu fırsat bilip maskeleri fiyatının çok üstünde satanlara karşı maskeleri bedava dağıtma kararı aldığını belirtti..

İşyerinin genelde ev tekstili üzerinde çalıştığını belirten işyeri sahibi Tahir Karadağ 'Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Vatandaşlarımızın Korona virüse karşı kendini korumak amacıyla piyasadan yüksek fiyatla aldığı koruyucu maskeleri işyerimizde üretip vatandaşlara bedava dağıtıyoruz. Amacımız, vatandaşımıza ekonomik olarak katkıda bulunmaktır' dedi.

MASKELER YENİDEN KULLANILABİLİYOR

Korona Virüse karşı önlem amaçlı olarak kullanılan maskelerin kullan-at şeklinde üretildiğini belirten Karadağ, bizim ürettiğimiz maskeler sıcak suyla yıkandıktan sonra yeniden kullanılabilir özellikte bir kumaştan üretiyoruz. Vatandaşa ücret almadan dağıttığımız koruyucu maskelere karşı talep olursa karşılamaya hazırız dedi.

İlçede ücretsiz maske dağıtan atölyeye giden Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık,  duyarlılığından dolayı işyeri sahibi ve çalışanlarına teşekkür etti. Bayık, 'Dünyanın başına bela olan Korona virüse karşı her türlü tedbirimizi koordineli bir şekilde devam ettiriyoruz. Ancak almış olduğumuz tedbirlerin yanında vatandaşlarımızın da günlük yaşam ortamlarında kendini koruması gerekmektedir. Bu noktada, kullanması gereken koruyucu maskeleri elde etmesi ekonomik olarak biraz zorlaşabiliyor. Fırsatçılık yapıp fiyatının üstünde satanlara karşı, Tahir kardeşimiz büyük bir duyarlılık göstererek kendi atölyesinde ürettiği maskeleri ücretsiz dağıtıyor. Bu nedenle kendisini tebrik eder, şahsına ve çalışanlarına teşekkür ederim' dedi.

© 2021 Aslan Ali BAYIK Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır.