Aslan Ali BAYIK

Seçme Haberler

Bayık Ak Parti Hilvan 7. Olağan İlçe Kongresinde konuştu

Bayık Ak Parti Hilvan 7. Olağan İlçe Kongresinde konuştu

Hilvan Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirilen kongreye, Hatay Milletvekili Bölge Koordinatörü Orhan Karasay, Bölge Koordinatörü Abdullah Ağralı, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Ak Parti MKYK üyesi İbrahim Halil Yıldız, TBMM İdare Amiri Halil Özcan, AB Komisyon Üyesi Mehmet Kasım Gülpınar, Mehmet Ali Cevheri, Ak Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, Meclis Üyeleri, MHP İlçe Başkanı İsmail Yetkin,  HÜDA-PAR İlçe Başkanı Osman Göçmen, Mahalle Muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Kongrenin gerçekleştiği salonu dolduran kalabalığa seslenen katılımcılar, Ak Parti'nin 18 yıllık icraatlarıyla birlikte, Hilvan'a övgüler yağdırdı.

Hilvan için gerçekleştirilen ve gerçekleşecek projeler için, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık'ın sürekli istişare ve halinde olduğunu ve projelerin bir an evvel hayata geçmesi için Ankara'da çalmadık kapı bırakmayan ender bir belediye başkanı olduğunu belirten milletvekilleri 'Aslan Ali Başkan, Hilvan'ın en büyük şansıdır. Ankara'ya her gelişinde mutlaka bir projeyle veya bir projenin takibi için geliyor. Tabiri caizse bizi en çok yoran ve iş peşinde koşturan belediye başkanımızdır. Aynı şekilde halk ile uyum içinde olan ve hizmetlere destek olmak adına belediye ile de uyumlu bir çalışma sergileyen  Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Cidir de başarılı bir ilçe başkanımızdır' dedi.

Yoğun bir katılım ile gerçekleşen kongrede kalabalığa hitap eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ' Ayırt etmeksizin İki milyon insanı kucaklamaya ve kardeşlik bütünlüğü içinde hizmet ediyoruz. İlçe belediyelerimiz olsun, ilçe başkanlıklarımız olsun, hep birlikte sağladığımız bu güzel uyumu Ankara'ya en iyi şekilde yansıtıp aldığımız her kararda mutabık kalarak hizmetlerin iyisini ve projelerin en güzelini hayata geçirme çabası içindeyiz. Şanlıurfa denince hamd olsun her şeye sahibiz. Güneş deseniz bizde, su deseniz bizde, toprak deseniz burada, tarih ve turizm deseniz burada. Bize düşen de bu bereketli coğrafyada her şeyin en güzelini yapmak. Birlik ve beraberlik içinde inşallah başaracağız' şeklinde konuştu.

Yapılan seçimlerde Hilvan'ın büyük mücadeleler vererek en iyi şekilde en iyi oyu çıkardığını ifade ederek 'Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başlatmış olduğu bu kutlu harekette herkes kendine göre bir pay çıkarmanın gayreti içinde. En son yapılan 31 Mart seçimlerinde Hilvan ilçemiz gerek İlçe Belediye Başkanlığı ve gerekse Büyükşehir Belediye Başkanlığı için çok yüksek bir oy çıkardınız. Bu büyük başarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim. Allah sizlerden razı olsun. Kongrelere bir yenilenme ve tazelenme sürecidir. Bu süreç içerisinde gösterilen birlik ve beraberliğimizi Rabbim daim eylesin. Kongremiz hayırlı ve uğurlu olsun.' dedi.

Göreve geldiğinden bugüne kadar olan hizmetlerinin bir kısmından bahseden Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ''Dünya lideri, dünyadaki mazlumların sesi, ümmetin umudu Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Ağustos 2001 yılında kurmuş olduğu Ak Parti, yıllardır ülkesine hizmet eden ve Türkiye’nin dünyaya karşı itibarını artıran güçlü ve yenilikçi bir hizmet partisidir. Yıllarca ihmal edilen ülkemizi ulaşımdan sağlığa, eğitimden sanayileşmeye kadar gerçekleştirdiği kalkınma hamleleriyle dünyaya tanıtan ve kıskandıran hizmetlerinin aziz milletimizde karşılık bulması ve her şeyden önce istikrarlı ve irade sahibi güçlü liderinin dik duruşundan dolayı 2002 yılından bu yana iktidar olmuş ve Allah’ın izniyle oylarını artırarak iktidar olmaya devam edecektir. Hilvan ilçemizde büyük projelere ve ilklere imza attık. Yılların kanayan yarası içme suyu başta olmak üzere kanalizasyon ve kısmi yağmur drenajı çalışmalarını bitirdik. Aynı şekilde çamur deryası olan sokaklarımıza kilitli parke taşı döşeyerek dört mevsim kullanılabilir hale getirdik. Eğitimde gençlerimizin yolunu açmak üzere Bilgi Evleri açıp, gençlerimizin Türkiye'deki çeşitli üniversitelere girmelerini sağladık. Aynı şekilde kadınlarımızı sosyal, ekonomik hayata kazandırmak amacıyla meslek edindirme kurslarının verildiği kütür merkezileri açtık. Bütün bunları söz verdiğimiz ve yerine getirdiğimiz projelerin halkımızda karşılık bulmasıyla başarı çıtamızı her geçen gün yükselttik' dedi.

Yeni dönem projelerini Hilvan için hayati önem taşıdığının altını çizen Bayık '2019'da yapılan yerel seçimlerde Hilvan halkına organize sanayi ve doğalgaz projeleri başta olmak üzere toplumsal, sosyal ve ekonomik birçok vaatlerde bulunduk. Bize bu konuda güvenen halkımız, oy oranımızı 2014 yerel seçimlerine göre %16 artırarak %33'ten %49'a çıkartmıştır. Bu başarı bir emektir, vaat edilen ve yerine getirilmiş sözlerdir. Allah'a hamd olsun, verilen bu sözlerin ilki olan doğalgaz projemiz Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığımız tarafından 2020 yılı yatırım programına alındı. Hilvan'ımıza hayırlı ve uğurlu olsun' ifadelerini kullandı.

Ak parti Hilvan İlçe Başkanlığı görevini yürüten ve güven tazeleyerek yeniden ilçe başkanlığı görevine atanan Mustafa Cidir 'Birlik ve beraberlik içinde, dün olduğu gibi bugün de, tüm çabamızı bu yönde harcayacağız. Ak Parti'mizin bayrağını bir adım daha ileriye götürmek için canla başla mücadelemize devam edeceğiz. kongremizin hayırlara vesile olmasını diler, gelen tüm konuklara teşekkür ederim' dedi.

 Yapılan konuşmaların ardından, delegelerin oy kullanmasıyla kongre sona erdi.

.


© 2022 Aslan Ali BAYIK Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım Koray ÇOKOL