Aslan Ali BAYIK

Seçme Haberler

Yangında hasar gören evin onarımını Hilvan Belediyesi üstlendi

Yangında hasar gören evin onarımını Hilvan Belediyesi üstlendi

Yangında hasar gören evin onarımını Hilvan Belediyesi üstlendi

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Yeni Mahalle'de elektrik kontağından çıkan yangın sonucu hasar gören evin sahiplerine ziyarette bulunarak evin onarımını belediye olarak biz üstleniyoruz dedi.

Geçtiğimiz hafta Hilvan Yeni Mahalle'de, Untuç ailesine ait evde elektrik kontağından kaynaklı yangın çıktı. Çıkan yangında canlarını zor kurtaran ailenin yaşadığı evde maddi hasar oluştu. Evlerinde meydana gelen hasarı onarmak için yeterli imkanlara sahip olmadıkları için Hilvan Belediyesi'ne başvuran aileye Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık destek çıktı.

Yeni Mahalle'de bulunan aileyi ziyaret eden Bayık, evde yaptığı inceleme sonucunda, yangın nedeniyle evde çıkan hasarı belediye olarak biz üstleniyoruz. İlgili birimlerle birlikte incelediğimiz evde yapılan tespitleri değerlendirip en kısa zamanda ekiplerimiz tarafından gerekli müdahaleler yapılarak eski haline getirilecektir. Evde çıkan yangında can kaybının ve yaralanmaların olmayışı en büyük sevincimizdir. Sosyal belediyecilik gereği durumu elverişsiz olan aileye gereken destek sağlanacaktır dedi.

© 2022 Aslan Ali BAYIK Resmi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım Koray ÇOKOL